Niski prolecni astronomski kamp

Astronomsko društvo Alfa iz Niša pokrenulo je inicijativu za organizovanje niškog prolećnog Astronomskog kampa. Termin kampa je petak, 21. maj – ponedeljak, 24. maj, ove godine. Kamp bi bio održan u okrilju turističkog kompleksa na Kameničkom Visu kod Niša. Smeštaj i ishrana ljudi bi bila u bungalovima odsnosno u restoranu. Broj učesnika kampa bi bio od 10-15. Smeštaj bi bio u bungalovima u kojima ima kreveta, pijaće vode i kupatila. Ishrana bi bila u restoranu “Šumski cvet”. Kamenički Vis poseduje i uređene sporske terene. Na spratu restorana nalazi se i prigodna sala u kojoj bi mogla da se drže i predavanja. Za prigodna predavanja bilo bi potrebno obezbediti jedan računar i video bim, što je briga našeg društva kao i za celu organizaciju kampa. Kao sredstva za rad bio bi korišćen teleskop našeg društva kao i eventualni instrumenti koje bi doneli učesnici sa sobom (teleskopi, durbini, dvogledi). Cena dnevnog punog pansiona je 1020 dinara po osobi a pošto bi se išlo na duži boravak u grupi od 3 dana, onda bi cena bila 850 dinara sa popustom. Postoji i mogućnost plaćanja na dve ili tri rate stime što bi morali da se deponuju i čekovi za placanje boravka ili naravno, keshom da se plati ceo iznos. Dužina trajanja kampa bio bi jedan produženi vikend, znači od 3 do 5 dana. Precizan plan i program kampa bi vam bio kasnije dostavljen nakon što bi se krenulo u samu realizaciju ovog projekta. Okviran plan pokriva sledeće:

  • astrognozija

  • Mesijeovi objekti

  • planete

  • astrofotografija

  • posmatranje Sunca

  • rad sa teleskopom

  • predavanja

Naravno, u planu je i izlet u prirodi i eventualni obilazak Cerjanske pecine. Troškove smeštaja i prevoza snose sami ucesnici.

Svoje prijave učešća na kamp kao i dodatna pitanja, možete poslati na adresu sekulicm@yahoo.com .

Vidimo se na kampu!  🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.